0 Kč

7. 7. 2017

Váha v těhotenství a jak to vidí doktor

Všude kolem spousta informací o tom, kolik bych měla a neměla v těhotenství přibrat a já jsem ve třicátém týdnu a mám nahoře jen osm kilo. A tak se ptám sama sebe, zda je to dost a se staženým zadkem se loudám na kontrolu k lékaři.

První otázka po tom, co mě můj pan doktor gentleman doprovodil z kabinky k váze a posléze i k židli byla, jak se cítím. Číslo na váze ho kupodivu nijak nevzrušovalo. A tak mi nezbylo, než se zeptat, zda nepřibírám málo.

K mému překvapení se začal smát a odpověděl mi ve smyslu, že jsme ženské nevděčné. Že jedna řešíme, že přibíráme málo, druhá zase moc, ale že lékaři toto dnes už moc neřeší, protože každá maminka je individuální a jsou i takové, které během těhotenství zhubnou.

Potřebujete vědět ještě něco víc? Tak jo.

Skutečně důležité totiž podle mého pana doktora není to, jak moc přibývá na váze maminka, ale jak zdravě prospívá miminko v jejím bříšku. Pokud máte v pořádku měření miminka, je v pořádku všechno.

Myslete na to, až se zase postavíte na váhu a nestresujte sebe ani své miminko, protože ono vaše obavy vnímá a jsou úplně zbytečné.

Překrásné a požehnané těhotenství, maminky.

.

Duchovní průvodce a učitel, který má vše co učí osobně prožito, nikoliv načteno. Zakladatelka Školy duchovního rozvoje Šťastný život online. Autorka pěti online duchovních seminářů a jejich e-učebnic

.

Líbí? Pošlete dál. Nikdy nevíte, kdo co právě potřebuje slyšet. :-) 

Přidat komentář

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.