0 Kč

25. 5. 2017

Jedna zásadní vlastnost opomíjená při výběru auta

Možná si říkáte, z jakých pohnutek chci psát taky o testování aut. Je to jednoduché. Už dva roky vybíráme nové auto pro mého muže. Každý měsíc se mu líbí něco jiného, takže téměř každý měsíc něco jiného testujeme. A já si všimla jedné věci, kterou při výběru aut neřeší asi nikdo, dokonce ani při testování v televizi.

V současné době máme jedno auto a druhé ani nepotřebujeme. Můj muž ho prostě jen chce, a protože ho nic netlačí, může si vybírat, což také velmi důsledně dělá, až už mi z toho jde hlava kolem. Ale vždy trpělivě poslouchám a vždy se s nadšením svezu.

Naše současné auto je Audi A4 z roku 2005. Člověk by řekl staré auto, vybrat nové nebude žádný problém. Ale není to tak docela pravda. Aniž bychom si to uvědomili, máme auto, které nasadilo laťku příliš vysoko a to i o deset let mladším kolegům.

Naše Audinka se kupovala pro mě a jsme parťačky na život a na smrt. Dostala jsem ji na Vánoce, takže má zvláštní kouzlo. Nikdy mě nezklamala a nikdy mě nenechala ve štychu. Má nadčasový design, skvělý dvoulitrový dieselový motor, co přede jak kotě, jednoduchý interiér, což mám ráda, 16 palcové papučky Barum Continental, které ji drží na cestě jako přibitou, sedmi stupňovou automatickou převodovku, u níž nevíte, že řadí a co je nejdůležitější, sedadla, ze kterých mě nic nebolí ať jedu jak daleko chci. Je v plné výbavě včetně parkovacích senzorů na zadku.

.

Já a má nejlepší kámoška :-)

.

Kromě spousty dalších specifikací, které pro mě nejsou nijak zajímavé ani důležité, a vy si je můžete najít kdekoliv na internetu, má ale ještě jednu vlastnost, kterou spousta aut nemá a která se stala předmětem našich vášnivých debat, protože škrtá ze seznamu mého muže jedno skvělé auto po druhém.

Abyste rozuměli. Máme doma velmi otevřený krásný a klidný vztah. Často se nám líbí stejné věci, ale občas také ne, a abychom předcházeli kolizím, udělali jsme mezi sebou hned na začátku malou dohodu, že ať budeme vybírat nebo řešit cokoliv, musíme se na tom oba shodnout. Pokud jeden z nás řekne NE, nejede přes to vlak. A je jedno, jestli jsou to náušnice, boty, dort nebo auto.

A tak se stalo, že z jeho seznamu vybraných aut, odpadá jedno za druhým, díky tomu, že když jedeme testovací jízdu, jsme tři - můj muž, prodejce a já. Což znamená, že někdo musí sedět vzadu. A aby měli oni dva možnost v klidu si povídat o technických věcech, bývám to já.

A teď mi řekněte, jak často si při výběru nového auta zkoušíte jízdu vzadu?

Troufnu si říct, že nikdy. A přitom tam se dějí věci. Velká spousta aut má totiž špatně vyřešené odvedení vibrací zadní nápravy, a když jedete vzadu i jen testovací jízdu, těšíte se, kdy už to skončí, protože vám celou cestu drnčí vnitřnosti v těle. Ano, tento problém jde odstranit tím, že se nebudete opírat – v části, na které sedíte, vibrace nejsou, ale jak dlouho to vydržíte při cestě třeba na Makarskou?

Když jsem si toto uvědomila, jednoznačně jsem těm autům řekla NE, ač jinak neměla žádnou vadu. Jak jste asi správně pochopili, naše Audinka nic podobného nedělá a přeci v novém autě nenechám šejkrovat děti, když mně samotné to dělá zle.

A tak až si budete vybírat nové auto, věnujte svou pozornost také jízdě vzadu, abyste se pak nedivili, že vaše děti nemohou usedět, jsou otravné, nervózní a nakonec rozzuří i vás. :-)

Šťastnou cestu!

.

.

Sdílejte dál. Nikdy nevíte, kdo co právě potřebuje slyšet. :-) 

Přidat komentář

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.