0 Kč

13. 2. 2017

Jak správně používat slovo NE

Nejčastěji se strach z vyslovení NE spojuje s nedostatkem sebelásky, mě ale zaujalo jiné téma.

Nedostatek sebelásky způsobuje, že si nejsme vědomi své vlastní hodnoty, necháme se lidmi využívat a nedokážeme jim říct „NE, toto pro tebe neudělám“ nebo „NE, toto ti nedám“. Článků na toto téma najdeme všude spoustu. Jsou více či méně pravdivé a jedno je z nich víc než jasné, že bez vědomé duchovní práce se z místa nepohneme.

Téma, které mě zaujalo se ale netýká lásky k sobě, nýbrž převzaté potřeby vytěsňovat slovo NE z našeho slovníku  a z pozitivních afirmací, které si vytváříme. 

Ano, je pravda, že vesmír NE neslyší, ale právě proto je někdy přehnaná potřeba vytěsňovat toto slovo ze slovníku neopodstatněná. Napadlo mě to v souvislosti s reakcí některých mých žáků na afirmaci, která je nejjednodušší, nejrychlejší a nejlépe fungující afirmací na světě. Zní:

NEMÁM ŽÁDNÝ PROBLÉM.  

Už slovo problém je pro lidi problémem samo o sobě, aniž bychom si uvědomovali, že jde zřejmě o nejpoužívanější slovo vůbec, které má tolik významů, kolikrát ho v životě vyslovíme. A ať použijeme jakékoliv jiné synonymum, stále znamená problém, ať chceme či ne.  Takže pro upřesnění … slova PROBLÉM se nemusíme bát, pokud ho používáme v současnosti nebo v souvislosti s minulostí. Neměli bychom ho používat ve vztahu k budoucnosti, abychom si do ní problémy nevytvářeli.

Diskutabilnější je ale v této afirmaci slovo NEMÁM. Začíná na NE  a všichni se hrozí jeho negativity, protože vesmír přeci NE neslyší. A tak mě napadá… No a co? Podívejte se na tu větu znovu a řekněte, opravdu je to právě u této věty důležité?

Jaký je rozdíl mezi větou NEMÁM ŽÁDNÝ PROBLÉM a MÁM ŽÁDNÝ PROBLÉM?

ŽÁDNÝ!

Podobný případ je i věta DOBRÉHO NENÍ NIKDY DOST. Může se zdát lepší použít DOBRÉHO JE VŽDY DOSTATEK. Strašidla NE a NIKDY byla úspěšně vytěsněna, nicméně byla úplně změněna energie pořekadla. Záleží totiž na tom, co nám má věta přinést.

Pro mě osobně opravdu není dobrého nikdy dost, a tato věta pro mě ani není afirmací, je to jen konstatování, protože dobré a špatné nerozlišuji. Nemůže pro mě být dobrého dostatek, protože se mé vnímání toho, co je pozitivní a negativní stále vyvíjí, podobně jako vaše. Co bylo negativní včera, dnes už není. A já jsem otevřená všemu pozitivnímu právě proto, abych mohla stále více negativních věcí vnímat jako pozitivní. Tato věta mi umožňuje posouvat se na duchovní cestě dál, protože není smířená s faktem – je otevřená.

Pokud přijmu milou a podmínky dodržující větu Dobrého je vždy dostatek, nemám se jak posunovat dál. Stačí pak prožít chvíli, kdy uvidím, že to není pravda a přestanu této větě věřit. Tím pádem neplní svůj účel. Nikam mě neposune. Je smířená s faktem – je konečná.

 

Takovýchto různých vět máme v životě spoustu. Neposlouchejme tedy jen informace lidí, kteří je odněkud převzali, ale přemýšlejme nad nimi a nad tím, co a proč říkáme, pokládejme si otázky a přijímejme odpovědi. Je velmi důležité vědět, co nám má vyřčená věta do života přinést, jak pro nás má pracovat.

Ne nadarmo se říká, že VÝJIMKY POTVRZUJÍ PRAVIDLO.

Přemýšlejte sami a vnímejte sami.

Nebojte se říkat NE, když cítíte, že je to pro vás správné. Nalézejte svou vlastní pravdu, protože ta jediná je pro vás skutečně důležitá a má moc posunovat vás na vaší cestě stále blíž ke Světlu.  

.

 

.

Sdílejte dál. Nikdy nevíte, kdo co právě potřebuje slyšet. :-) 

Přidat komentář

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.