0 Kč

20. 10. 2016

Bylinkové zdraví: 5+1 krok proti chřipce

Zrovna před pár dny jsem si říkala, že na článek o chřipce je ještě brzy a ejhle, jak všechno pěkně funguje - včera jsem dostala rýmu, znamení, že nastal správný čas odhalit tajemství zázračných uzdravení. 

Osobně neznám člověka, který by během roku nepodlehl chřipce. Chřipka je zajímavá tím, že je jí velmi mnoho druhů a její virus se stále vyvíjí. V praxi to pak znamená, že chřipku, kterou jsme právě prodělali, už nikdy nedostaneme. Než znovu onemocníme, bude už svět obšťastňovat nová mutace. 

Před mnoha lety jsem si v období nemoci vesele ujížděla na Paralenu, Ibalginu a Coldrexu, ale protože jsem v tom, krom podpory farmaceutického průmyslu, neviděla vyšší smysl, rozhodla jsem se zjistit, zda je v dnešní době, kdy jsou chřipkové viry milionkrát zmutované, ještě možné, vyléčit se POUZE přírodní cestou. A bylo to neuvěřitelné.

Po celou dobu jsem naplno vnímala energii bylinek a úlevu, kterou přináší. Tělo nemuselo odbourávat nežádoucí látky z léků a mohlo tak získanou energii plně využít k efektivnímu vytváření protilátek a uzdravování. Od té doby jsem nesnědla jediný prášek.

Chřipka sice i tak trvá týden, tak jako s běžnými léky a má i podobný průběh, na tom prostě nic nezměníme – pořád je to chřipka, ale obrovská změna je fakt, že při přírodní léčbě můžete bytostně cítit, že vaše tělo zatěžuje pouze nemoc a nic dalšího. Prostě se cítíte mnohem méně nemocní.

Zbavíte se nechutných tablet, kapek, sirupů a dalších chemikálií a užíváte si chuť bylinek, kterou můžete jemně cítit, i když nic jiného necítíte. 

Jsem velmi vděčná. Stále se totiž potvrzuje pravidlo, že "když se chce, všechno jde" a příroda nás nikdy nezklame.  

Jaká kouzla tedy využívám proti chřipce já? Ta nejjednodušší.

.

5 věcí je potřeba a šestá je dobrá:

.

1. ZŮSTAT V KLIDU V POSTELI

Vím, že toto je pro mnohé z vás těžké, ale je to základ. Bez řádného vyležení nemoc jen přechodíte a ona se usadí v některém z orgánů - nejčastěji na srdci. V pokročilém věku vám přinese odměnu, o kterou nikdo z nás nestojí. A přitom zůstat v posteli je pouze na vašem rozhodnutí. Mimochodem vaši kolegové a klienti vám budou vděční. 

Když se tedy nakonec rozhodnete nemoc vyležet, uvědomte si, že mnohem důležitější, než být v teple postele, je být v klidu. Nepracujte, netelefonujte, prostě jen přežívejte, dýchejte a vítězte nad nemocí, abyste co nejdříve mohli vstát a naplno žít. Využijte tuto dobu k přečtení knížek, na které normálně nemáte čas nebo ke zhlédnutí filmů, které máte rádi.

V době nemoci se pravidelně sprchujte středně teplou vodou. Pokud máte horečku, stačí jednou denně - večer. Jakmile horečka odejde a máte třeba jen zvýšenou teplotu, sprchujte se 2x denně - ráno a večer. Sprcha vás vždy osvěží a smyjete škodlivé látky, které se z těla vylučují prostřednictvím potu. O vůni a čistém pyžamu snad mluvit nemusíme, že ne?

 

2. GROG (rumový nebo slivovicový a nebo svařené víno)

Grog nebo svařené víno je dobré vypít po douškách a co nejteplejší. Nahrazují Paralen nebo Coldrex. Jediné, na co je potřeba nezapomenout je, že už nikam nemůžete autem, ale jinak nemají konkurenci. Můžete je pít, kolikrát denně zvládnete. Já piji grog první 3 dny 3x denně a pak už jen večer. 

Grog - panáka rumu nebo slivovice zalijete horkou vodou, přidáte šťávu z půlky citronu a osladíte podle chuti medem. 

Svařené víno - víno svaříte v kastrolku (těsně pod bod varu) s hvězdičkou badyánu, kouskem celé skořice a několika hřebíčky, slijete do hrníčku, přidáte šťávu z půlky citronu a dosladíte medem.

Nevím, jestli to z toho vyplývá, ale nejdůležitější složka je citron a med, takže pokud nemáte vztah k alkoholu nebo potřebujete vyléčit děti, klidně vám poslouží i zázvorovo-mátový čaj s citronem a medem. Alkohol slouží k rychlému prohřátí organismu a utlumení případných bolestí.

Zázvorovo-mátový čaj – lžičku nakrájeného nebo nastrouhaného čerstvého zázvoru a snítku máty spaříme horkou vodou, přidáme šťávu z půlky citronu a osladíme medem. Zázvor zahřívá a máta napomáhá dýchání. Zázvoru nedáváme moc - je ostrý a ve velkém množství nebo při častém užívání způsobuje potíže se srážlivostí krve. 

Med osobně používám pampeliškový, který si sama vařím, protože obsahuje silice, co léči právě potíže spojené s chřipkou jako je bolest v krku, průduškové obtíže a kašel, ale dobrý je i včelí. Na bolest v krku pomůže i kostička hořké čokolády, kterou rozpustíme v ústech a pomalu polykáme tak, aby podobně jako med, vytvořila ochrannou vrstvu v krku. 

.

3. BYLINKY

Bylinkové čaje - nejlépe sypané, ale když není zbytí, mohou být i sáčkové, nakupujte v lékárně. Magistra vám poradí, který druh čaje je lepší třeba na suchý nebo vlhký kašel … Zároveň vám řekne, zda můžete bylinky užívat v těhotenství nebo spolu s léky, které užíváte třeba na tlak apod.

Je dobré mít na paměti, že zlepšením stavu bylinková kůra nekončí. Je potřeba užívat bylinky alespoň ještě týden po nemoci. Jednotlivé druhy můžete pít většinou 3-5x denně, čímž krásně udržíte potřebný pitný režim.

Bylinkové čaje se vždy vaří čerstvé a pijí se po douškách teplé. Nikdy se znovu neohřívají.

Urologický čaj - na močové cesty, měl by se užívat při chřipce z nachlazení, kdy pálí močové cesty, bolí močení apod., je mírně hořký

Čaj při nachlazení - ten můj obsahuje 3 byliny a je velmi příjemný na pití

Průdušková směs - se pije, pokud vás trápí i kašel a tlak nebo bolest na plicích, je také chuťově moc dobrá

Bylinkový čaj na udržení tělesné hmotnosti - pokud se budete napájet grogy 3x denně jako já, budete poctivě ležet a pravidelně jíst, kvůli udržení funkčního metabolismu, zřejmě něco přiberete. Já cca 1 kilo. Přísun kalorií s alkoholem a medem je opravdu nad rámec potřebného denního příjmu. 

 

4. ALOE VERA

Nejčastějším důvodem virových onemocnění je snížená imunita. K její obnově velmi dobře napomáhá Aloe vera.

S aloe to není úplně snadné, protože nápoje s ní vyrábí kdekdo, ale já jsem si našla firmu, která se specializuje výhradně a pouze na výrobky z aloe vera. Důležité je vidět ten rozdíl. Potřebujete výrobek Z aloe - ne S aloe.

Další důležitý rozdíl, na který berte zřetel, je, z které části rostliny je vaše šťáva vyrobena. Nakupujte výrobky, které jsou vyrobeny pouze z dužiny, jelikož kůra je agresivní a silně projímavá. Výrobky vyrobené z celé rostliny mají omezenou denní dávku, kterou nesmíte překročit, zatímco šťávy vyrobené pouze z dužiny můžete vypít i několik litrů za den.

Aloe má pro mě naprosto fantastické vlastnosti: vytěsňuje z těla škodliviny a umocňuje účinky bylin.

Nádherně ustaluje imunitní systém. S jedním je ale potřeba počítat: má velmi rychlý nástup. Jakmile ji začnete užívat, jako první pročistí organismus a následně zaměří to, co je ve vašem těle špatně a všechno to radikálně zhorší. Jeden den můžete být úplně vyřízení, ale další den už se budete cítit jako zdravý člověk.

Užívání aloe je dobré celoživotně - vytváří silnou a odolnou imunitu. Je vhodná i pro děti od 3 let. Do 3 let může dítě přijímat složky aloe z mateřského mléka. Není vhodná při početí a v období těhotenství, pokud na ni matka není už zvyklá - má tendenci vytěsňovat z těla plod. 


5. INHALACE

Trošku nepotěší ty, co hůř snáší saunu, ale je velmi účinná. Já osobně jsem velký milovník sauny, takže si i inhalaci užívám jako relaxační chvilku. Inhalovat můžete, jakmile vás přejde horečka nebo zvýšená teplota - do té doby můžete používat nosní sprej s mořskou vodou - a inhaluje se po dobu 5-10 minut, v době nemoci 3x denně, jako prevence 1x denně. 

K inhalaci se doporučuje minerální voda Vincentka nebo Bílinská kyselka. Já mám ráda jednoduché cesty, takže používám doma připravený fyziologický roztok. 

Fyziologický roztok - 9g kuchyňské soli rozpustit v 1 litru horké vody

Ideální je, mít roztok ve skleněné nádobě. Máte jistotu, že vdechujete pouze sůl a ne výpary z plastu atd. Po zalití soli cca 3 minuty počkejte, až voda trošku vychladne. Můžete v ní spařit i snítku máty, pro lepší dýchání. Pak dejte hlavu nad mísu, překryjte se ručníkem tak, aby pára neunikala a vdechujte.

Dýchejte zhluboka nosem tak, aby vás pára nedusila a po nadechnutí na chvilku zadržte dech, aby se vlhkost a léčivé složky soli usadily v dýchacích cestách. Pokud vás pára nutí ke kašli, může to být příliš horkou vodou. Počkejte půl minuty a zkuste to znovu. 


+ LÁSKA 

Láska je základ všeho! Láska je smyslem života.

Někteří nemáte životní partnery a vím, že v době nemoci je vám ještě víc smutno, než normálně, protože vám chybí péče milované osoby, ale stejně léčivá je i láska jiných lidí a také vaše láska k nim.

V době nemoci máte čas, tak přemýšlejte nad těmi, které milujete a prozařujte své tělo láskou k nim. Myslete na ty, kdo vás milují a pokud na nikoho nepřijdete, vzpomeňte si na mě. Já jsem jen jeden člověk ze spousty milujících a miluji i vás.

A vy, kteří své partnery máte, nechejte je, ať o vás pečují, protože cokoliv připravené s láskou, vám dá mnohem více síly a taky to lépe chutná.

.

Nikdy nezapomínejme na to, že každá nemoc má vyšší smysl. Je fyzickým projevem našich strachů, nedostatku sebelásky a nabádá nás ke změně. Nebuďme hluší k volání naší duše. Přijměme každou nemoc jako přítele, zvolněme a dopřejme si trošku odpočinku.

Věřte mi, svět se bez vás nezboří a práce vám nikam neuteče. 

Přeji vám všem pevné zdraví!

.

 

.

Sdílejte dál. Nikdy nevíte, kdo co právě potřebuje slyšet. :-) 

Přidat komentář

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.